Image description

NORTHUMBERLAND & TYNESIDE
Group of Endurance GB

Image description
Image description
Image description
Image description
Image description

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2014 AWARD WINNERS


Awards presented by Sue Rogers

Image description

THE MAX SHIELD


1st - Guisburn Golden Cobweb & Paul Axcell


2nd - Ash & Jackie Acxell


3rd - Al Zahi Khazan & Karen David/ Linnelwood Digby & Janet Lennard

Image description

JUNIOR HIGHEST DISTANCE TROPHY


1st - Puzzle & Emily Smith

Image description

NEWCOMERS TROPHY


1st - Redebank Jasmine & Sarah Armitt


Image description

HAPPY TRAILS TROPHY


1st - CLover Fire N Ice & Emma Leigh


2nd - Bonnie Lass & Barbara Austin


3rd - Gold Aramis & Sue Rogers

Image description

WINSTON II MEMORIAL TROPHY


1st - Blue Shadow & Lesley Smith


2nd - Bonnie Lass & Barbara Austin


3rd - Clover Fire N Ice & Emma Leigh

Image description

GRADED RIDE TROPHY


1st - Blue Shadow & Lesley Smith


2nd - Bonnie Lass & Barbara Austin


3rd - Clover Fire N Ice & Emma Leigh

Image description

HIGH POINT TROPHY


1st - Blue Shadow & Lesley Smith


2nd - Loti Du Caussanel & Robert Newall


3rd - Bonnie Lass & Barbara Austin

Image description

SAUD MEMORIAL ENDURANCE TROPHY


1st - Djoval & Rachel Sykes


2nd - Loti Du Caussanel & Robert Newall

Image description

SPIRIT OF THE NORTH FEI TROPHY


1st - Loti Du Caussanel & Robert Newall

Image description

VETERAN TROPHY


1st - Gold Aramis & Sue Rogers


2nd - Ash & Jackie Axcell


3rd - Forest Insh'Allah & Julie Rana

Image description

THE NATIVE PONY TROPHY


1st - Linnelwood Digby & Janet Lennard


2nd - Millbank Merlyn & Sarah O Neil

Image description

THE BAREFOOT TROPHY


1st - Clover Fire N Ice & Emma Leigh


2nd - Forest Insh'Allah & Julie Rana


3rd - Raz & Tanya Barden

Image description

BEDMAX 4 FOR THE NORTH TROPHY


1st - Foxghylls Folly & Kath McGhee


2nd - Teadies Spirit & Sarah Thompson


3rd - Blue Shadow & Lesley Smith

Image description

COTTEE 4 FOR THE NORTH TROPHY


1st - Bonnie Lass & Barbara Austin


2nd - Clover Fire N Ice & Emma Leigh


3rd - Redebank Jasmine & Sarah Armitt

Image description

4000KM DISTANCE AWARD


Al Zahi Khazan & Karen David

Bonnie Lass & Barbara Austin

Image description

SPIRIT OF ENDURANCE TROPHY


Ray Smith

________________________________________________________________________________________________________________________________________________